0

Filtry przelewowe

CBF-150 FILTR DO OCZKA WODNEGO

CBF-150 FILTR DO OCZKA WODNEGO
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 649,00 PLN 527,64 PLN netto
Stara cena: 699,00 PLN 568,29 PLN netto
Producent: ROBIZOO
Indeks: OFI022
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 45,00 PLN (przedpłata) 75,00 PLN (pobranie)
Opis produktu
BIOFILTR PRZEPŁYWOWY CBF-150 do oczka wodnego i stawu o pojemności od 5m³ do 10m³ to nowa generacja filtrów, idealnie nadających się do stawów, oczek ogrodowych oraz basenów. 
Zaletą tego filtra w porównaniu do innych systemów filtrowania jest duży przepływ wody, a także duże możliwości filtrowania. Zoptymalizowana powierzchnia filtrowania jest gwarancją mechanicznej i biologicznej obróbki. 
Biofiltr działa na zasadzie filtracji grawitacyjnej. Wykorzystuje potencjalną energię wody w środku - woda zostaje oczyszczona przepływając przez filtr.
Posiada super filtrację POWERFULBIO oraz dużą objętość filtra, wielokomorowy pojemnik na wodę i czyszczenie ze strukturą perforacyjną.
Jest bezpieczny i wytrzymały - osłona zbiornika wykonana jest z żywicy.
Pokrywa jest zintegrowana ze wskaźnikiem zanieczyszczenia, który pokazuje kiedy nadszedł czas by wyczyścić filtr. 
Oczyszczanie biologiczno-mechaniczne filtrami Robizoo serii CBF daje gwarancję, że woda w oczku wodnym jest czysta i zdrowa. Filtr wyposażony w media filtracyjne, łatwy w instalacji.
WYMIARY:
DŁUGOŚĆ - 540mm
SZEROKOŚĆ - 515mm
WYSOKOŚĆ - 460mm
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI:
• filtr przepływowy CBF-150
• biogąbka gruboziarnista - 1szt
• biogąbka cienkoziarnista - 2szt
• węgiel - 2szt
• bioceramika - 2szt
• mata kokosowa- 1szt
• bakterie filter-start - 1szt
• termometr szklany - 1szt
Istnieje możliwość zamontowania lampy UV-C 18W
MEDIA FILTRACYJNE:
• biogąbki  o różnym stopniu porowatości zapewniają efektywną filtrację biologiczną oraz mechaniczną poprzez optymalne mozliwości zasiedlania bakterii nitryfikacyjnych i zatrzymywanie ewentualnnych zanieczyszczeń
• węgiel aktywny zapewnia chemiczną i biologiczną filtrację na bardzo wysokim poziomie. Posiada znakomite właściwości absorbcyjne, dzięki czemu powinien być stosowany po każdym leczeniu ryb środkami chemicznymi, 
a także w celu usunięcia metali ciężkich podczas przygotowywania wody kranowej do użytku w akwarium
• wkład bioceramiczny zapewnia ogromną powierzchnię do rozwoju bakterii nitryfikacyjnych. Pozwala skutecznie obniżyć poziom zanieczyszczeń organicznych w wodzie w akwarium.
Stosowanie wkładu szczególnie zalecane jest w przerybionych zbiornikach, gdzie duża ilość produktów przemiany materii powoduje wzrost szkodliwych związków azotowych. Otwory wewnątrz rurek CERAMO zapewniają swobodny przepływ wody.
• mata kokosowa jest doskonałym materiałem do filtrowania mechanicznego, wyłapuje drobne zanieczyszczenia takie jak muł, zawiesiny
• bakterie filter-start to żywe bakterie sprawiające że filtr staje się biologicznie aktywny, zapewnia skuteczne usuwanie amoniaku i azotynów
DZIAŁANIE BIOFILTRA:
Ujście wody musi być wyżej niż poziom wody w oczku, stawie.
Filtr jest sterowany przez pompę. Posiada włącznik i wyłącznik.
Jeśli filtr jest zainstalowany in Mode B, oraz kiedy pompa działa i woda jest pompowana do filtra, sprawdź czy może być ona wypompowywana jednocześnie. Jeśli nie, wyłącz z kontaktu filtr, zrób podwyższenie dla niego lub dodaj wał rozrządczy do ujścia wody aby kontrolować przepływ.
Podpórka musi być wystarczająco stabilna aby utrzymać filtr pełen wody. Aby zapobiec braku przepływu wody przez zanieczyszczenia, urządzenie filtrujące musi być czyszczone regularnie.
po 30-60 minutach kiedy pompa pracuje, sprawdź czy jest jakiś wyciek wody lub inny problem. Jeśli wystąpi jakiś problem, natychmiast wyjmij wtyczkę z gniazdka, usuń problem, następnie uruchom urządzenie ponownie.
Otwór wlotowy może być podłączony do węża ¾ - 1 ½. Według średnicy węża, obetnij zawór wejściowy jeśli jest zbyt mały, w przeciwnym razie będzie to miało wpływ na przepływ wody.
Startowe bakterie nitryfikacyjne są niezbędne dla stabilizacji biologicznej filtra. Zastosuj je przed uruchomieniem filtra.
Włączaj lampę uvc tylko wtedy kiedy w wodzie pojawią się algii i bakterie, bakterie szkodliwe dla ryb.
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem